تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر مخبر دزفولی تاکید کرد:

کشور به حرکت و تفکر بسیجی نیاز دارد/ فعالیت های قرآنی بسیج باید گسترش یابد

دکتر مخبر دزفولی تاکید کرد:
آئین اختتامیه همایش قرآن، پیامبر اعظم (ص) و بسیج و تجلیل از برگزیدگان طرح قرآنی "الحافظون" روز دوشنبه 1395/9/22 با حضور دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر مخبر دزفولی در این مراسم ضمن گرامیداشت «هفته وحدت» طی سخنانی گفت: حرکت قرآنی در کشور بحمدالله دامنه، گسترش و عمق مناسب و خوبی پیدا کرده است.
وی با ابراز خرسندی از ورود نهاد بسیج به فعالیت قرآنی، افزود: این نهاد مردمی در هر عرصه‌ای وارد شده توانسته منشأ تحول باشد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برخی از مناسبت‌های آذرماه، ادامه داد: در روز 5 آذر با دوراندیشی و فراست حضرت امام خمینی «ره» بسیج تشکیل شد که این نهاد مقدس توانست در همه عرصه ها از انقلاب اسلامی دفاع کند.
دکتر مخبر دزفولی با اشاره به برخی دیگر از این مناسبت‌های ماه آذر، گفت: 16آذر روز دانشجو و نماد مبارزه ملت ایران و فرزندان دانشجوی این ملت با استکبار است و 19 آذر سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی، هم به این ماه یک جلوه علمی و فرهنگی داده است.
وی افزود: هفته پژوهش و روز وحدت حوزه و دانشگاه هم از سایر مناسبت‌های علمی و فرهنگی این ماه هستند.
رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب «مدظله‌العالی» مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، گفت: تحقق هدف بزرگ تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم که مورد اشاره رهبر معظم انقلاب «مدظله‌العالی» قرارگرفته، نیازمند تفکر و حرکت بسیجی است.
وی افزود: استمرار و تداوم حرکت به سمت آرمان‌های انقلاب اسلامی منوط به تربیت نسل آینده بر اساس موازین قرآن است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برخی از فعالیت‌های قرآنی بسیج ادامه داد: فعالیت مهدهای قرآنی و تربیت کودکان با قرآن از  اقدامات مفید و بسیار الزامی است.
دکتر مخبر دزفولی گفت: هر جا به قرآن کریم عمل کرده‌ایم، پیروز بوده‌ایم و هر جا قرآن را کار گذاشته ایم ضرر کرده ایمدکتر مخبر دزفولی : هر جا به قرآن کریم عمل کرده‌ایم، پیروز بوده‌ایم و هر جا قرآن را کار گذاشته ایم ضرر کرده ایم.
وی افزود: انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی «ره» جریان حاکم بر تاریخ معاصر جهان را تغییر داده است و به همین دلیل دشمنان از این انقلاب احساس خطر می‌کنند.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: همین دشمنی‌ها نشان می‌دهد که انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن مستحکم و قدرتمند است.
رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: پیشرفت‌های به‌دست‌آمده در عرصه علم و فناوری که به برکت قرآن و خون شهیدان حاصل شده برای کشورمان تولید قدرت کرده است.
وی افزود: کشور در همه عرصه‌های علمی پیشرفت‌های اعجاب‌انگیزی کرده این پیشرفت‌ها حاصل تمسک ملت ما به قرآن و عترت (ع) است.
دکتر مخبر دزفولی ادامه داد: دامنه و شمول فعالیت بسیج باید از جمع اعضای بسیج فراتر رود و همه ملت ایران را شامل شود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به لزوم استمرار حرکت بسیج، گفت: اگر جریان بسیج به حاشیه رود کشور آسیب خواهد دید، همان‌طور که در برخی از عرصه‌ها دیده است.
وی افزود: حرکت بسیج یک حرکت انقلابی برآمده از عقلانیت است.
رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی ادامه داد: بسیج یک حرکت مقتدر عاقلانه و آگاه به زمان است.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به برخی فعالیت های قرآنی بسیج، ادامه داد: فعالیت مهدهای قرآنی می‌توان فرزندان ما و آینده‌سازان کشور را در مقابل همه هجمه‌ها بیمه کند.
دکتر مخبر دزفولی گفت: معارف قرآنی باید با روش درست و پیروی از سیره نبوی (ص) در جامعه گسترش یابد.
وی با اشاره به تصویب منشور توسعه قرآنی، افزود: خوشبختانه با تصویب منشور توسعه فرهنگ قرآنی و اجرایی شدن این منشور توانسته‌ایم حرکت قرآنی در کشور را تسریع و تسهیل شده است.
رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی در پایان با اشاره به لزوم زمینه‌سازی برای حضور بیشتر بسیج در فعالیت‌های قرآنی بر آمادگی این شورا در تصویب مقررات لازم در این زمینه تأکید کرد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این مراسم همچنین از برگزیدگان قرآنی سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ با اهدا لوح تجلیل به عمل آمد.
كد خبر تصويري:7967
منبع خبر :دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1395/09/29