تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر عاملی تاکید کرد:

استفاده بهینه از ظرفیت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم


دکتر سید سعیدرضا عاملی گفت: ظرفیت بسیار خوبی در مجموعه دفتر تبلیغات وجود دارد که در حوزه های متعددی مشغول به فعالیت می باشند.
دکتر سید سعیدرضا عاملی گفت: ظرفیت بسیار خوبی در مجموعه دفتر تبلیغات وجود دارد که در حوزه های متعددی مشغول به فعالیت می باشند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با بیان این مطلب افزود:  ما در شورای عالی انقلاب فرهنگی یک بحث کلی را با دستگاه ها شروع کرده ایم و با حدود 40 دستگاه نامه نگاری کرده ایم تا مسیر ورودی شورای عالی انقلاب فرهنگی را از حوزه اجرا به حوزه سیاستگذاری متمرکز کنیم.
وی ادامه داد: در این نامه نگاری ها از دستگاه های مربوطه خواسته ایم تا انتظارات خود از شورای عالی انقلاب فرهنگی را اعلام کنند و به ما بگویند که چه نهادهایی باید تاسیس کنیم، چه اسناد و آیین نامه هایی نیاز دارند و کدامیک از اسناد مصوب شورا در حوزه وظایف آنها نیاز به بازنگری دارد؟.
استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران گفت: در حوزه فرهنگ اگر بتوانیم سند مستقلی راجع به توسعه فرهنگ اسلامی تدوین کنیم قابل توجه است.
وی افزود: ما به مسائل فرهنگی بیشتر به شکل گفتاری و رسانه ای نگاه می کنیم حال آنکه خیلی از مسائل فرهنگی ما مربوط به عرصه عمل است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: سه عنصر شهروندی در مسائل اجتماعی کشور بایستی مورد شاخص حقوق اجتماعی در یک کشور اقلیت ها – چه دینی اجتماعی و سیاسی- اینها اگر احساس امنیت و آرامش کنند ما پیشرفت کرده ایم
وی افزود: عنصر دوم شهروندی نظام حقوقی است و بحث اخلاق حرفه ای و کدهای مسئولیت اجتماعی از جمله مسائلی است که باید مورد توجه دفتر تبلیغات اسلامی قرار گیرد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تنها چیزی که در حال حاضر می تواند رسانه های اجتماعی را محدود کنند همین فعالیت در حوزه مسئولیت های اجتماعی است.
دکتر عاملی افزود: عنصر سوم مسئله تعلق اجتماعی است که ناشی از تأمین دو عنصر قبلی است و مقام معظم رهبری هم به آن توجه دارند.
وی افزود: نظام جمهوری اسلامی و روحانیت همگی در یک ظرف مشترک فعالیت می کنند و شایسته است در نظام روزمره ای که وجود دارد به اهمیت این مساله توجه داشته باشیم.
استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران گفت: باید از ظرفیت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه به نحو بهینه استفاده شود.
كد خبر:42912
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1397/11/01