تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در کمیسیون مشورتی بررسی شد:

پیش نویس سند سیاست‌های ساماندهی تربیت و سلامت جنسی کشور


جلسه 701 کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این جلسه که به بررسی "پیش نویس سند سیاست‌های ساماندهی تربیت و سلامت جنسی کشور" اختصاص داشت؛ گزارش تهیه شده پیرامون این موضوع ارائه شد.
در این گزارش ضمن اشاره به لزوم برنامه ریزی برای تربیت و سلامت جنسی به موازات رشد این غریزه در انسان و رسیدن او به سن بلوغ و تاکید بر نقش این غریزه در تمایل به تشکیل خانواده و فرزند آوری، بر توانمند سازی و آموزش خانواده‌ها برای تعامل صحیح با این میل در فرزندان‌شان نیز تاکید شد.
در ادامه این گزارش با اشاره به لزوم بر تأمین بهداشت و سلامت جنسی برای همه افراد جامعه به عنوان یک حق شهروندی از جانب دولت و پیشگیری از انحرافات و آسیب‌های جنسی؛ تربیت و آگاه‌سازی جنسی کودکان و نوجوانان از طریق والدین و مربیان تربیتی برای مقابله با آسیب‌های احتمالی مورد تاکید قرار گرفت.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، پذیرش اختلالات جنسی به عنوان یک بیماری و تلاش برای درمان آن به منظور دستیابی همه افراد جامعه به سلامت جنسی و رفتار جنسی معقول نیز از موارد دیگری بود که در این گزارش به آن اشاره شد.
پس از ارائه این گزارش، اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند؛ که اهم آن به شرح ذیل است: بهبود رفتار اجتماعی به منظور ارتقای سلامت جنسی در کشور، توجه به تربیت جنسی در برنامه درسی مدارس با در نظر گرفتن ظرافت‌ها و مبانی شرعی، تقسیم کار ملی میان دستگاه‌های مرتبط و تدوین برنامه آموزشی با هدف آگاه‌سازی جامعه از خطرات روابط نامتعارف جنسی.
كد خبر:42281
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1397/06/06