تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در کارگروه فرهنگی گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی:

بر تولید محتوای مناسب به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب تاکید شد


نخستین جلسه کارگروه فرهنگی گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این جلسه دکتر محمد اسحاقی، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، طی سخنانی به تشریح ابعاد مختلف فرهنگی انقلاب اسلامی پرداخت.
وی در این زمینه گفت: تکیه بر رأی مردم که از اعتقاد عمیق، حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» به جمهوریت برآمده است از ابعاد اصلی فرهنگ انقلاب اسلامی است.
دکتر اسحاقی افزود: باید در زمینه برگزاری مراسم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی نیز جنبه مردمی آن حتماً لحاظ شود.
وی ادامه داد: توجه به کلیدواژه رشد و تعالی به‌جای مفاهیم رایج غربی نیز در این زمینه مهم است.
معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: به‌صورت سازمان‌یافته و جهت‌دار، دستاوردهای انقلاب اسلامی به‌ویژه در فضای مجازی زیر سؤال می‌رود و واکنش مناسب، دقیق و سریع به این شبهات الزامی است.
وی افزود: البته نباید فقط واکنش داشته باشیم بلکه با تولید محتوای مناسب باید کنش و ابتکار عمل نیز داشته باشیم.
دکتر اسحاقی ادامه داد: هم‌افزایی و جلوگیر از موازی کاری باید مدنظر همه دستگاه‌ها باشد.
پس از سخنان دکتر اسحاقی، اعضا به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند؛ که اهم آن به شرح ذیل است: تبیین دقیق ضمانت اجرای تصمیمات متخذه، استفاده از تجربیات حاصل شده در این زمینه، در نظر گرفتن ابزار هنر به عنوان محمل مناسب برای انتقال پیام‌های فرهنگی، جلوگیری از دامن زدن به اختلافات جناحی، توجیه و ابهام‌زدایی از برخی اقدامات صورت گرفته، ترویج فرهنگ گفتگو میان اقشار مختلف و فعالان سیاسی، تزریق روحیه نشاط در جامعه، گرامیداشت فعالان فرهنگ انقلاب اسلامی، تبیین دقیق ابعاد ملی و بین‌المللی برنامه‌ها، پیمایش دقیق افکار عمومی به منظور اثرگذار شدن برنامه‌ها و دقت بیان آمارها.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، پس از بیان نظرات و پیشنهادهای اعضا دکتر اسحاقی طی سخنانی گفت: همه باید ایمان داشته باشیم که انقلاب اسلامی چه دستاوردهای قابل توجهی داشته است.
وی افزود: اشکالات موجود در برنامه‌های گذشته باید شناسایی و برطرف شوند.
معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: امسال شاهد دشمنی‌های زیادی هستیم و این مسئله اهمیت کار را بیشتر می‌کند.
كد خبر:42278
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1397/05/01