تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


حجت الاسلام و المسلمین محمدیان:

وجود آسیب‌های اجتماعی غیرقابل‌ انکار است


جلسه 313 شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این جلسه که به بحث و بررسی پیرامون "شیوه ارزیابی و رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور" اختصاص داشت، گزارش تهیه شده در این زمینه توسط معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه شد.
در این گزارش با اشاره به معیارهای رتبه‌بندی دانشگاه‌ها، عواملی مانند وضعیت اعضای هیئت علمی، درصد پذیرش دانشجویان در مقاطع بالاتر و تولیدات علمی دانشگاه به‌عنوان اهم این معیارها مورد اشاره قرار گرفتند.
در ادامه گزارش وزارت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، توجه به آموزش و اهتمام به رعایت حقوق بیماران، به‌روزرسانی سرفصل‌های درسی و برنامه‌های آموزشی و تعریف ظرفیت‌های جدید بر اساس عدالت آموزشی نیز به‌عنوان اهم موارد اقدامی برشمرده شد.
پس از ارائه این گزارش، اعضا به بیان نظرات خود پرداختند که اهم آنها به شرح ذیل است:
اجرای طرح انطباق خدمات پزشکی با موازین شرع، حق دسترسی بیمار به کادر پزشکی هم جنس، راه‌اندازی بیمارستان‌های مختص بانوان در سراسر کشور، توجه به طب سنتی.
پس از ارائه نظرات اعضاء، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» در دانشگاه‌ها گفت: ضمن نگاه به واقعیت‌های جامعه و ابعاد روحی و جسمی سلامت، باید موازین شرع حتماً مدنظر قرار گیرد.
وی افزود: وجود آسیب‌های اجتماعی غیرقابل‌انکار است و متأسفانه فضای مجازی به این آسیب‌ها دامن زده است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: معتقدیم اسلام برای سلامت جامعه راهکار دارد و نباید در این زمینه از موازین اسلامی عدول شود.
كد خبر:41656
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/12/06