تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید شد:

تقویت مبانی فرهنگ اسلامی و ادامه جهاد علمی، شرط استمرار انقلاب اسلامیدبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت فرارسیدن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نخبگان فرهنگی و علمی را به تقویت مبانی فرهنگ اسلامی و استمرار جهاد علمی فرا خواند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
22 بهمن جشن پیروزی ملتی ستمدیده است، که طعم شیرین رهایی از زیر یوغ استبداد و استعمار را، پس از یک سده مبارزه و تقدیم خون هایی پاک چشید.
«مقام معظم رهبری»
فرارسیدن بیست و دو بهمن امسال و جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نوید دهنده ورود نظام مقدس جمهوری اسلامی به پنجمین دهه حیات طیبه و مبارک خود است و به همین دلیل جلوه و ویژگی خاصی دارد.
امسال ملت سرافراز و مقاوم ایران در حالی سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیرند که خداوند متعال را شاکر و سپاسگزار هستند که انقلاب اسلامی به رغم همه دشمنی‌ها و عداوت‌ها و و جود مشکلات و کاستی‌ها، سرافراز و استوار به راه خود ادامه می‌دهد.
تاریخ غرورآفرین استقامت و پایداری ملت بزرگ ایران اسلامی در این سی و نه سال، دفتری مشحون از اوراق درخشان است که با تقدیم خون هزاران شهید و جانفشانی صدها هزار ایثارگر، استقلال، عزت و سربلندی را به ارمغان آورده است.
جبهه دشمنان مستکبر انقلاب اسلامی که آمریکای جهانخوار در راس آن بوده و است، در این چهار دهه از تمام حربه‌ها و ترفندها برای اضمحلال و انهدام انقلاب اسلامی استفاده کرد؛ ولی در مقابل ملت مقاوم و استوار ایران اسلامی به حول و قوه الهی طعم تلخ شکست را چشیده است و از این پس هم اینگونه خواهد بود، ان‌شالله.
مروری کوتاه بر ابعاد مختلف دشمنی استکبار جهانی با نقلاب اسلامی، نمایانگر این نکته است که نقاط قوت و توانمندی‌های ایران اسلامی، هدف اصلی هجمه دشمنان است؛ که فرهنگ غنی اسلامی و توانایی‌های علمی در راس این فهرست قرار دارد.
در جبهه نبرد مستمر فرهنگی که در قالب "جنگ نرم" می‌توان آن را تحلیل کرد، هدف دشمن سست کردن پایه‌ها و مبانی اعتقادی ملت مسلمان ایران به عنوان "کانون اصلی تولید قدرت نرم انقلاب اسلامی" است، زیرا این پایه و مبنای اعتقادی بود که توانسته با دمیدن روح ایثارگری در کالبد ملت ایران و همه ملت‌های آزاده جهان، آمریکای مستکبر را به چالش کشیده است.
به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» با نگاه تیزبین متوجه این تهدید و خطر شدند و در طول بیش از این دو دهه ضمن هشدار مستمر نسبت به این توطئه خطرناک، تقویت مبانی فرهنگی انقلاب اسلامی در قالب‌هایی ماتنند مهندسی فرهنگی را بارها گوشزد فرموده‌اند.
در جبهه جهاد علمی و تلاش برای ایجاد مرجعیت علمی برای کشور در حوزه علم و فناوری و به ویژه فناوری‌های نوین، جمهوری اسلامی به برکت توانمندی‌های فرزندان مومن و دانشمند خود آنچنان به پیش رفته که همه ناظران و حتی دشمنان خود را به اعجاب واداشته است.
مقایسه مختصر و مجمل بر آمار تولیدات علمی و فناوری کشورمان در پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن و به ویژه در سال‌های اخیر، که در سایه رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب مدظله العالی» به دست آمده، نشان می‌دهد که فرزندان عالم و مخلص ملت ایران اسلامی پا در میدانی نهادند که پیش از آن توسط دشمنان در "منطقه ممنوعه" قرار داشت و حتی تصور ورود به این محدوه ممنوع بود.
اما فرزندان غیور ملت مسلمان ایران با به میدان آوردن تمام توان خود و مقابله با همه توطئه‌ها از تحریم تا ترور، جهاد علمی را پیش بردند و توانستند نام کشورمان را در زمره کشورهای پیشرفته در عرصه علم و فناوری ثبت کنند.
با توجه به آنچه که گفته شد امروز تلاش برای استمرار انقلاب اسلامی و حرکت در مسیر تحقق اهداف مقدس این انقلاب بزرگ، باید در قالب "توانمندسازی فرهنگ غنی ایرانی اسلامی" و "تداوم جهاد علمی" توسط همه ملت و به ویژه نخبگان علمی و فرهنگی، صورت پذیرد.
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با گرامیداشت ورود نظام مقدس جمهوری اسلامی به دهه پنجم حیات مبارک خود و تعظیم و احترام به جایگاه شامخ بنیانگذار کبیر این نظام الهی، حضرت اما خمینی «ره» و شهدای گلگون کفن نهضت جهانی اسلام و تجدید بیعت با حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای «مدظله العالی» همه آحاد ملت بزرگ و سربلند ایران را به شرکت در راه‌پیمایی با شکوه بیست و دو بهمن فرا می‌خواند.
كد خبر:41652
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/11/21