تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در کمیسیون مشورتی تاکید شد:

هم افزایی در اجرای سند مهندسی فرهنگی کشور


جلسه 690 کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این جلسه که به بررسی احکام بخش فرهنگ برنامه توسعه ششم اختصاص داشت، گزارش تهیه شده پیرامون بندهای مرتبط با دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و همچنین سیاست‌های حوزه فرهنگ ارائه شد.
در این گزارش با اشاره به جایگاه شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان نهاد بالادستی در حوزه سیاستگذاری بخش علم و فرهنگ، چارچوب های لازم به منظور اجرایی سازی هدفمند بندهای مرتبط با مقوله فرهنگ در برنامه ششم توسعه احصاء و تدوین شود تا از تشتت در اجرای برنامه‌های فرهنگی جلوگیری شود.
همچنین تحقق برنامه‌ها براساس بودجه‌ بندی ترسیم شده، توجه به میزان تحقق برنامه پنجم توسعه به منظور استفاده از این تجربه در اجرای برنامه ششم و ترسیم زیرساخت های لازم از دیگر پیشنهاد هایی بود که مطرح شد.
در ادامه این گزارش با اشاره به همپوشانی برخی از مواد مربوط به بخش فرهنگ در برنامه ششم توسعه با سند مهندسی فرهنگی و پیوست فرهنگی در کشور، تمرکز بر اجرای سند مهندسی فرهنگی کشور با تشکیل ستاد آن و ترسیم رویکردی هم افزا میان اهداف مندرج در سند مهندسی فرهنگی و برنامه ششم توسعه کشور مورد تأکید قرار گرفت.
ارتباط نظام مند و مستمر میان مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرنگی  با حضور اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و تقویت ا نظارت کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی از دیگر مواردی بود که مورد تأکید قرار گرفت.
اولویت گذاری میان احکام و بندهای موجود، توجه به آسیب‌های فرهنگی کشور، توجه به مقوله ورزش و اثرگذاری جنگ نرم در کشور نیز در این جلسه مورد توجه قرار گرفت.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، پس از ارائه این گزارش در پایان جلسه پیشنهاد شد تا در جلسات آتی گزارشی از میزان تحقق برنامه‌های توسعه در بخش علم و فرهنگ توسط سازمان برنامه و بودجه ارائه شود.
كد خبر:41070
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/08/15