تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر مخبر دزفولی تاکید کرد:

ایفای نقش فعال رسانه‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی


نخستین هم‌اندیشی سبک زندگی و اقتصاد مقاومتی به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حضور اصحاب رسانه در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این جلسه چند گزارش پیرامون موضوع سبک زندگی و اقتصاد مقاومتی ارائه و سپس حاضرین در نشست نظرات خود را پیرامون موضوعات مطرح شده در این گزارش‌ها ارائه کردند.
در ادامه این جلسه دکتر مخبر دزفولی طی سخنانی ضمن اشاره به ضرورت ایفای نقش موثر توسط رسانه‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی و ترویج گفتمان حمایت از تولید ملی را نیز مورد تاکید قرار داد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین ضمن تاکید بر حمایت بیشتر از شرکت‌های دانش بنیان گفت: توجه به اقتصاد دانش بنیان به عنوان پیش زمینه اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از تجربه تدوین اسناد ملی حوزه علم و فناوری در تحقق اقتصاد مقاومتی موثر خواهد بود.
وی همچنین با تاکید بر لزوم تقویت روحیه اعتماد به نفس ملی بر استفاده از تجربیات سایر کشورهای جهان با در نظر گرفتن مقتضیات بومی کشورمان نیز تاکید کرد.
همچنین در این نشست که جمعی از سردبیران اقتصادی رسانه‌های کشور و صاحبنظران اقتصادی و اجتماعی در آن حضور داشتند، اعضاء ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون الزامات و چالش‌های پیش‌رو در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی و  راهکارهای عبور از این چالش‌ها، بر استمرار برگزاری این جلسات تاکید کردند.
كد خبر:40840
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/07/19