تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
پژوهش ها
نسخه چاپي

پژوهش ها


در گزارش پیش رو تلاش بر آن است نخست اصول و بنیادهای دیپلماسی عمومی رژیم صهیونیستی مورد مداقه قرار گیرد.
برنامه‌هاي ورزشي بيش از يك پنجم كل برنامه‌هاي تلويزيوني جهان را تشكيل مي‌دهند و پربيننده‌ترين و مستمرترين قسمت برنامه‌هاي تلويزيوني، بخش‌هاي ورزشي و گزارش مسابقات بزرگ ورزشي هستند.
مهندسي فرهنگي كشور، طراحي راهبردي كشور بر محور فرهنگ را هدف گرفته است . دستيابي به اين مهم محتاج يافتن پاسخ سؤالاتي بنيادي از اين قبيل است : فرهنگ چيست؟ مهندسي كردن فرهنگ به چه معنا و منظور است؟
تحلیل آماری فراخوان متمرکزدانشگاه آزاد(بهمن 89)
مصرف یکی از فراگیرترین و گسترده‌ترین رفتارهای انسان است که در تمام دوره‌هاي زندگی آدمی و در غالب شئونات حیاتی او جریان دارد؛ تمایزات مصرفی، مبین تمایزات فرهنگی، مراحل و درجه رشد یافتگی جوامع است و نگاهی بر سیاست‌های کلی نظام در حوزه اصلاح الگوی مصرف، حاکی از پذیرش رو...
شواهد آماری نشان می‌دهد مصرف، حتی اگر آن را در تعریف به مخارج انجام شده توسط افراد و خانوارها در طول یک سال مالی برای تهیه کالاها و خدمات نهایی محدود نماییم، مهم‌ترین جزء هزینه‌های انجام شده در یک جامعه در هر دوره‌ی زمانی است بدیهی است هنگامی که تعریف خود را از مصرف ...
تعريف و مفهوم "الگوي مصرف واصلاح آن" از ديدگاه دانشمندان علوم اقتصادي و علوم اجتماعي داراي تفاوت‌هايي بوده و در ايدئولوژي اسلامي برداشتي ويژه از آن از سوي برخي صاحب‌نظران ارائه گرديده است.
میزان قانون‌پذیري و قانون‌گریزي در ایران مسأله‌اي اجتماعی موضوع بررسی این تحقیق است. بنا بر تعریف، قانون گریزي نوعی جهت‌گیري نسبت به هنجارهاي قانونی در جامعه است که منجر به کجروي از قوانین می‌شود سه دسته منبع در این تحقیق، زمینه لازم براي رویکرد کلی به تدوین اهداف، س...
اهمیت شناخت مولفه¬ها و شاخصه¬های هویت ملی برای کشوری مانند ایران، جهت یکپارچگی و انسجام بسيار مهم می‌باشد، زیرا هویت ملی مفهومی است که سعی می¬کند تعارضات موجود در هویت¬های گروهی و قومی را به نوعی کاهش داده و آنها را ذیل یک هویت بالاتر یعنی هویت ملی همگرا سازد.
این تحقیق بر آن بود تا با توجه به دیدگاه‌های دینی ، منابع اصلی قرآن كريم و روايات ائمه معصومين (ع) به بررسی دقیق مفاهیم موجود در اصول و فروع دین اسلام بپردازد.
نتایج نمایش 1-10 (از 133)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|